مقالات

آجر سفال چیست؟

آجر سفال چیست

در ادامه بررسی هایی که از انواع آجر داشتیم در این بخش قصد داریم تا به صورت تخصصی تر به معرفی آجر سفال بپردازیم و قطعا برای شما نیز پیش آمده که بارها به دنبال واژه آجر سفال چیست؟ بوده اید. این نوع آجر از خاک رس و خاک سفال تولید و به همین دلیل آن را با برند آجر سفال نیز در بازار معرفی می کنند و با توجه به عمده تولید آن در کارخانه های فعال در اصفهان،یکی از کلمات پر جستجو مرتبط نیز آجر سفال اصفهان است که خود بیانگر آمار بالا جستجو این محصول در این استان است و به همین دلیل پس از معرفی آن،لیستی از کارخانه های فعال در زمینه تولید آجر نیز ارائه خواهیم داد،پس تا انتها با ما همراه باشید.

این نوع آجر از نظر فرم و شکل دهی دارای 3 سوراخه،4سوراخه،6سوراخه و 9 سوراخه که دارای ابعاد 5.5 سانتی ،7سانتی،10 سانتی،15 و 20 سانتی متری است.طبق برداشتی که از منابع مختلف صورت گرفت از ابعاد بالاتر از 10 سانتی متر جهت دیوارهای بیرونی ساختمان و ابعاد پاینتر را جهت دیوارهای داخلی ساختمان استفاده می کنند.

قبلا در محتوا قبلی در رابطه با انواع آجرهای سفالی توضیحاتی داشتیم اما به صورت تیتروار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفالی فوم دار: در این نوع بلوک های از یک لایه فوم جهت افزودن خاصیت عایق به سفال استفاده می شود. از آنها به عنوان بلوک های دیواری بهینه سازی شده ای نام برده می شود که از مرغوب ترین تیغه سفالی و فوم استفاده شده است. هر انچه فوم به کار رفته بیشتر باشد میزان عایق بودن آن نیز بیشتر خواهد بود.
  • سفالی سقفی: این نوع بلوک جهت پر کردن بین دو تیرچه استفاده می شود. جنس این بلوک ها سفالی بوده و داخل آن ها نیز خالی است. در زمان های گذشته فاصله بین دو تیر را با آجرهای 10 سوراخه پر می کردند اما اکنون آجرهای سفالی سقفی یکی از گزینه ها جهت کاربری است و در ابعاد متنوعی نیز تولید می شود.
  • سفالی نما

بسیاری از پارامترها و خصوصیات کیفی از قبیل داشتن وزن سبک،مقاوم در برابر گرما و سرما،راحتی نصب و اجرا و یک سری پارامتر مشابه منجر شده تا روز به روز بر استفاده آن در صنعت ساختمان سازی افزوده شود.همانطور که در پاراگراف ابتدایی نیز شرح دادیم،اشاره به یک سری از برندهای مطرح در زمینه تولید وفروش آجر سفال خواهیم داشت. هر آنچه به عنوان این محتوا مرتبط نبوده اما می توان به آجر سفال سقفی تبریز،بریکو،کارخانه های مهدیه،سپاهان،قاسمی،مرجان و نقشینه اشاره کرد.

شایان ذکر است که در نظر داشته باشید از این نوع آجر به عنوان دیوار چینی استفاده کنید زیرا تحمل فشار و ضربه بالا نداشته و در خصوصیات آن نیز می توان به عایق حرارتی،صوتی،سرما و داشتن وزن سبک و همچنین صرفه جویی در هزینه اجرا اشاره داشت و در بازار از نظر درجه بندی به صورت ممتاز،درجه1 و درجه2 قابل تهیه است. شما می توانید از طریق وب سایت ایران نیاز به صورت آنلاین و یا حضوری از نمایندگی فروش ما در منطقه صنعتی دولت آباد اصفهان خریداری کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *