مقالات

کدام آجر برای دیوار چینی مناسب است؟

بهترین آجر دیوار چینی

در این محتوا سعی داریم به یکی از سوالات پر تکرار کاربران مبنی بر بهترین آجر برای دیوار چینی پاسخ دهیم. در شروع محتوا شرحی از لزوم توجه به دیوار چینی خواهیم داشت و سپس لیستی از انواع آجر قابل استفاده در دیوار ارائه می دهیم و در انتها نیز پارامترها و ملاک های انتخابی خود را برای انتخاب آجر مناسب برای دیوار چینی ارائه می دهیم، تا انتها این محتوا با ما همراه باشید.

از زمان های گذشته بشر همواره به دنبال جدا کردن حریم محیط زندگی خود از محیط پیرامون بوده و به مرور زمان این جداسازی از تخته سنگ ها شروع و به خشت و آجر رسید و در حال حاضر نیز با پیشرفت تکنولوژی تنوع بالایی در بین آجرهای کاربردی برای دیوار چینی پدیدار شده است. شایان ذکر است که در سازه های جدید دیوار نقش های دیگری را نیز به خود گرفته و در ادامه به این موضوع نیز خواهیم پرداخ که انتخاب آجر مورد نیاز خود را بر اساس نوع کاربری دیوار انجام دهید.

شایان ذکر است که قبل از معرفی انواع آجرهای مورد استفاده جهت دیوار چینی، به این نکته اشاره کنیم که استان اصفهان را می توان به عنوان قطب تولید آجر در ایران به شما آورد و همواره کلمه قیمت آجر در اصفهان جز پر جستجوترین کلمات در بین خریداران است.

انواع آجر برای دیوار چینی 

لیست انواع آجرهای قابل استفاده برای چیدمان یک دیوار به شرح زیر است:

  • آجر سفال: این نوع آجر از خاک رس و سفال تولید می شود. روش تولید آن نیز به 3 روش دستی ،صنعتی و قالبی صورت می گیرد. وزن سبک،جذب آب کم،چسبندگی بالا به ملات و راحتی در نصب و اجرا از ویژگی های این آجر است. عمده تولید آن در منطقه صنعتی دولت آباد اصفهان صورت می گیرد و به همین دلیل کلمه آجر سفال اصفهان یکی از کلمات پرتکرار خریداران آجر سفالی است. از نظر سایز و اندازه نیز به 10 سانتی ،15 سانتی و 20 سانتی تقسیم می شود.
  • آجر فشاری: یکی از قدیمی ترین آجرهای بازار است و از آن با نام های دیگری چون زبره،گری و توپر نام برده می شود. عمده کاربری آن در دیوارهای جداکننده و باربر است اما به دلیل وزن بالا و دشواری در نصب و اجرا نسبت به سایر آجرها، به مرور زمان نقش آن در سازه ها کمرنگ تر شده و به نوعی حجم تقاضای جهت خرید آن کمتر شده است.
  • آجر ماشینی: شاید کلمه ماشینی برای شما ناشناخته باشد و احتمالا شما آنرا با عنوان آجر سوراخدار بشناسید. عمدتا از آن با کلمه آجر 10 سوراخه نام برده می شود که در قالب های بزرگ و کوچک تولید می شود. دارای وزن کم و به دلیل وجود سوراخ های بین آجر، جذب ملات بین آجرها به خوبی انجام می شود و استقامت دیوارها را بسیار بالا خواهد برد. از نظر رنگ به رنگ های قرمز و زرد تقسیم می شود.

بهترین آجر برای دیوار چه خصوصیاتی دارد؟

شما باید آجری را به عنوان مناسب ترین آجر جهت دیوار چینی ساختمان خود استفاده کنید که دارای چک لیست پارامترهای زیر باشد:

  • از وزن سبکی برخوردار باشد.
  • جذب ملات در آن بالا باشد.
  • شوره نزند.
  • به راحتی نصب و اجرا شود.
  • سرعت عمل در اجرای پروژه را بالا ببرد.

شما باید در انتخاب خود علاوه بر توجه به زیبایی و رنگ، به خصوصیات کیفی مانند عایق حرارتی و صوتی،مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی و متناسب بودن با شرایط محیطی نیز توجه داشته باشید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *