مقالات

آجر لفتون چیست

آجر لفتون چیست

در ادامه بررسی های که از انواع آجر داشتیم در این بخش قصد داریم به بررسی و ارزیابی آجر لفتون بپردازیم و در دسته بندی محصولات نیز سعی کردیم بخش جداگانه برای آن قرار دهیم و آرشیو کاملی از محصولات آن را برای شما همراه جزئیات،تصویر و قیمت قرار دهیم. از شما دعوت می کنیم تا از محصولات مربوط به آجرنما لفتون ما بازدید داشته باشید.

لفتون را با عنوان آجرهای سوراخ دار نیز می شناسند که دارای 10 ،5 و 3 سوراخ بوده و از نظر رنگ بندی نیز شامل زمینه رنگ های زرد،قرمز و پرتقالی هستند. به دلیل سوراخ هایی که در آن قرار گرفته عمدتا از وزن سبک تری نیز برخوردار هستند و از نظر قالب بندی به قالب های کوچک و بزرگ تقسیم شده است که تمای آن ها را در بخش مربوط به محصولات به صورت کامل شرح دادیم.

آجر لفتون از خاک رس،شیل و خاک نسوز شکل گرفته و به همین دلیل در دسته بندی آن بر اساس نوع خاک به آجر لفتون نسوز،شیل و رس تقسیم گردیده است. از نظر ساختار نمایی نیز به دو دسته 3 طرف نما و چهار طرف نما تقسیم می شود و همین مسئله موجب شده در دیواره هایی که از آجر لفتون استفاده شده، نیازی به استفاده از مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک برای اجرا نما نباشد.

همانطور که به بازه رنگی آن اشاره کردیم،پر مصرف ترین رنگ، زرد است و قطعا شما آجرهای 10 سوراخه زرد را بیشتر از سایر نمونه ها شنیده اید. یکی از چالش هایی که برای آجرها وجود داشته،مربوط به وزن بالای آنها است و حال لفتون با تعبیه تعداد سوراخ بر روی سطح آجر موجب شده تا وزن با درصد خوبی کاهش یابد و همین مسئله موجب راحتی در حمل و نقل و کاهش هزینه حمل،اجرا و تولید شود. از نظر استاندارد نیز به دلیل وجود فره های سطح آجر موجب شده تا ملات به خوبی از حفره ها عبور و به آجرهای زیری چسبیده و منجر به استحکام و استقامت بالای دیوار خواهد شد. عامل مهم دیگری که در کیفیت آجر لفتون تاثیر مستقیم دارد،مربوط به شیوه تولید آن است. باید به صورت یکنواخت و یکدست پخت شود و وجود حفره ها بر روی آجرهای لفتون در این رویه تاثیرگذار و از ترک خوردن آجر جلوگیری می کند.

نکته پایانی:

مطابق تمامی آجرها،مرغوبیت خاک مورد استفاده در تولید آجر لفتون اهمیت بالایی دارد و ما در فروشگاه ایران نیاز تلاش کردیم تا محصولات خود را از کارخانه هایی تهیه کنیم که از بهترین و با کیفیت ترین خاک ها در تولید آجر خود استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *