مقالات

آشنایی با انواع هود آشپزخانه

انواع هود اشپزخانه

با افزایش زندگی شهرنشینی و به موازات آن ساخت و ساز واحدهای کوچک مسکونی،آشپزخانه کاملا سبک معماری خود را تغییر داده و از بخشی جدا به یک بخش وابسته به سالن ساختمان،تبدیل شده و هود آشپزخانه جهت برطرف سازی دود،بود،چربی و گاز، وسیله ای کاملا  ضروری است و در جهت بدست آوردن بیشترین بهره وری از هود،لازم است تا با انواع آن آشنا باشید و اقدام به خرید هود آشپزخانه کنید،پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع هود آشپزخانه

قبل از اینکه به معرفی انواع هودهای آشپزخانه بپردازیم باید به نحوه دسته بندی آن اشاره کرد که بر اساس نحوه نصب این دسته بندی صورت گرفته و در بخش های بعدی سعی خواهیم کرد به شیوه های دیگر نیز معرفی از انواع آن داشته باشیم.

هود شومینه ای

هود آشپزخانه زیر کابینتی

همانطور که عنوان آن مشخص است،این هود زیرکابینت و بالای گاز قرار می گیرد. قبل از خرید حتما به اندازه آن توجه کنید و ما نیز در فروشگاه وب سایت،هر مدل را به ترتیب با مشخصات جزئی و اندازه آن نوشته ایم، از مزیتهای آن می توان به صرفه جویی در فضا،اما قدرت مکش پایینتر و صدا بیشتر از معایب این مدل است.

هود شومینه ای

هود آشپزخانه شومینه ای

این مدل همانطور که از نام شومینه ای مشخص است طرح و شیوه نصب ن به دیوار مانند شومینه بوده و مزیتی از نظر فنی نسبت به سایر مدل ها وجود نداشته و تنها می توان آن را سازگار با سلیقه بسیاری از خریداران دانست که به دنبال سبک های جدید و شیک هستند.

هود جزیره ای

مدل جزیره ای

این مدل از هود آشپزخانه را در منابع مختلف به دو صورت مطرح کرده اند. عده ای آنرا مشابه زیر کابینتی می دانند با این تفاوت که کارایی آن تنها برای آشپزخانه هایی است که پخت و پز کمتری در آن صورت می گیرد و عده ای نیز آنرا آویزان از سقف در نظر گرفته اند و عمدتا در آشپزخانه هایی از آن استفاده می شود که گاز بر روی میز اپن قرار گرفته است.

هود مخفی

هود مخفی

به آن توکار نیز می گویند و از نظر ظاهری شباهت هایی با مورب دارد. از نظر نصب مشابه زیرکابینتی است و در بسیاری از منابع مزیت صدا کمتر برای آن عنوان شده است.

بهترین برند های هود آشپزخانه در ایران

در این بخش به صورت تیتر وار انواع مدل های موجود از نظر شیوه نصب را نام بردیم و اما از کارخانجات فعال در زمینه تولید این وسیله آشپزخانه می توان به هود اشپزخانه اخوان و هود آشپزخانه بیمکث و همچنین اسنوا ،داتیس و استیل البرز اشاره داشت و محصولات هر کدام را به تفکیک در دسته بندی مربوطه قرار داده ایم. جهت مشاهده تمامی مدل های موجود در بازار به صفحات مربوطه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *