مقالات

آجر نسوز برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

آجر نسوز در طراحی داخلی ساختمان

زمانی که صحبت از آجر نسوز میشود بسیاری کاربری آن را در نمای بیرون ساختمان به ذهنشان می آید. همان آجر نماهای نسوز با ابعاد پلاک و رنگ مایل به قهوه ای و قرمز که عمدتا جهت پیاده سازی نمای ساده و یکدست به کار رفته است، اما می توان نقش آجر نسوز در دکوراسیون داخلی ساختمان را نیز پر رنگ کرد. امروزه تنوع نوع، ابعاد و رنگ آجرهای نسوز موجب شده تا بتوان کاربری های متعددی برای آن در ساختمان تعریف کرد و کاربری در دکوراسیون ساختمان، یکی از آنهاست. با ما همراه باشید تا با انواع آجرهای نسوز قابل استفاده در این بخش آشنا شوید.

انواع آجرنسوز برای دکوراسیون داخلی ساختمان

قطعا شما نیز به ساختمانی که از آجر و به خصوص آجرهای نسوز در فضای داخلی ساختمان خود استفاده کرده، قدم زده اید. حس و حال خوبی به شما دست داده است. کمتر متریال ساختمانی پیدا میشود که چنین حس و حالی را به انسان دهد. همانند سنگ ساختمانی، آجر نیز حس طبیعی بودن به فضا می دهد با این تفاوت که آجرها به نسبت از قیمت کمتری برخوردار هستند. از انواع آجر نسوز جهت کاربری در چهاردیواری ساختمان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای استفاده آجر نسوز در داخل ساختمان

قطعا مهمترین مزیت آجر نسوز در فضای داخلی ساختمان، زیبایی است که به طراحی ساختمان می بخشد اما یک سری مزیت فنی و کیفی در آن وجود دارد که نقش آن را در ساختمان پر رنگ تر کرده و عبارت اند از:

 • تنوع رنگ و طرح
 • دوام و ماندگاری رنگ
 • عایق حرارتی و سرمایی
 • طبیعی بودن
 • جذابیت بصری
 • قابل کار کردن با سایر متریال های ساختمانی

در چه بخش هایی از ساختمان از آجر نسوز استفاده می شود؟

فاکتورهای متعددی در استفاده آجر نسوز برای دکوراسیون داخلی ساختمان تاثیرگذار است که باید میزان فضا، نور و طرح و رنگ دکوراسیون توجه کرد. از آجر نسوز می توان در بخش هایی از قبیل: آشپزخانه، شومینه، دیوار پشت تی وی، اتاق خواب، ورودی ساختمان، دیوار راه پله، ستون، کفپوش ساختمان و سالن پذیرایی استفاده کرد.

کلام آخر

در این مقاله به کاربری آجر نسوز در طراحی داخلی ساختمان پرداختیم و از جمله مکان هایی که می توان از آن استفاده کرد، اشاره داشتیم. آجر نسوز به دلیل داشتن تنوع رنگ و طرح، انتخاب های متعددی را از نظر طراحی در اختیار شما قرار می دهد و شما میتوانید به فضای شیک دست یابید.

 

2 دیدگاه در “آجر نسوز برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

 1. همتی گفت:

  برای پشت تی وی که بخشی از دکوراسیون داخلی ساختمان می شود قصد دارم از آجر نسوز استفاده کنم. شما چه گزینه های را به بنده پیشنهاد می دهید؟

  1. نویسنده گفت:

   به شما پیشنهاد می کنم به دسته بندی محصولات و آجر نسوز مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *