مقالات

چگونه سینک ظرفشویی را تمیز و براق کنیم؟

روش های تمیز کردن سینک

برای اینکه بررسی از تمیزی آشپزخانه داشته باشید به سراغ سینک ظرفشویی آن خانه بروید. اگر شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که بر روی تمیز بودن سینک حساس هستید پس تا انتها با این محتوا همراه باشید. ما به شما چندین روش تمیز کردن سینک را یاد می دهیم که به راحتی و آسانی سینک براق و تمیز داشته باشید. پر برای اینکه سینک آشپزخانه ات مثل روز اولش باشه تا انتها با ما باشید.

سینک آشپزخانه مهمترین قسمت در یک خانه است. علاوه بر براقیت، مسئله ضد عفونی آن نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا روزانه مواد غذایی،سبزیجات و میوه در آن شستشو می شود و همین موضوع خودش اثبات حساسیت ماجراست. اولین چیزی که پس از مدت زمانی به چشم میخوره مربوط به کدر شدن رنگ سینک آشپزخانه است. البته در این رابطه تا حدودی جنس و کیفیت ورقه انتخابی برای سینک تاثیر گذار است و برای محصولات برند پلی استیل تا حدودی کمتر دیده شده، البته توضیحات تکمیلی آنرا می توانید از نمایندگی فروش سینک پلی استیل در اصفهان نیز پرسش کنید.

روش های تمیز کردن سینک ظرفشویی

با تحقیقات و مطالعات که از منابع متعدد داشتیم به یک سری روش جهت تمیز کردن سینک رسیدیم که به شرح زیر می باشد.

شستشو سینک با جوش شیرین

خاصیت جوش شیرین در بین بردن رسوبات است و شاید یکی از بهترین محلول ها جهت براقیت سینک می باشد. با وسیله ای مانند برس، جوش شیرین را بر روی سینک خیس بمالید و پس از 15 دقیقه با آب و صابون اقدام به تمیز کردن آن کنید. برای براقیت هم یک سری وب سایت ها اشاره به استفاده از چند قطره روغن دارند.

تمیز کردن سینک با استفاده از مسواک و آبلیمو

بعضی از جرم ها از نوع آهک بوده و بهترین محلول جهت برطرف کردن آن نیز آبلیمو است. زیرا آبلیمو خاصیت اسیدی داشته و تاثیر زیادی در از بین بردن آهک های روی سینک دارد.

نقش آرد در تمیز کردن سینک آشپزخانه

آرد عمدتا جهت براقیت سینک استفاده می شود. طریقه مصرف آن بدین روش است که در مرحله نخست سینک را کامل خشک کنید. سپس آرد را بر روی سطح سینک پخش کرده و سپس اقدام به پاک کردن آن کنید. تا حد امکان سعی کنید سطح سینک مرطوب و خیس نباشد زیرا حالت خمیری پیدا می کند. در ضمن به هنگام استفاده از این روش، خروجی سینک را به خوبی ببندید تا آرد از آن وارد لوله نشود. شاید دچار گرفتگی در لوله فاضلاب شود.

با تمامی این توضیحاتی که داده شد،یکی از مهمترین چالش ها و دغدغه هایی که ذهن خانم های خانه دار را همواره درگیر خود می کند مربوط به راحتترین روش جهت تمیز کردن و شستشو سینک آشپزخانه است و اصولا درخواست مبنی بر خانگی بودن راه حل است. ما نیز در این محتوا سعی کردیم تا حدودی با این نیاز پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *