مقالات

تفاوت سنگ لایم استون با سنگ مرمریت

تفاوت سنگ لایم استون و مرمریت

هنگامی قصد انتخاب سنگ برای فضای داخلی ساختمان خود و به خصوص سنگ های با زمینه رنگ روشن را دارید، نام دو نوع سنگ زیاد تکرار میشود، سنگ لایم استون و مرمریت. علاوه بر پارامترهای ظاهری، ممکن است از خود بپرسید که تفاوت این دو نوع سنگ در چیست؟

تفاوت های بین سنگ لایم استون و مرمریت

در این بین می توان یک سری خصوصیت و ویژگی را به عنوان تفاوت های بین سنگ های مرمریت و لایم استون عنوان کرد.

تفاوت قیمت سنگ مرمریت با لایم استون

قطعا مقایسه قیمت، اولین اقدام و سوالی است که توسط شما پرسیده و انجام میشود. برای نمونه میتوان به تفاوت قیمت لایم استون مرودشت با قیمت مرمریت هرسین اشاره ای داشت. اگر چه سنگ های مرمریت و لایم استون هر دو می توانند از نظر هزینه متفاوت باشند اما معمولا سنگ های لایم استون ارزان تر هستند. محدوده و بازه قیمتی سنگ های مرمریت بیشتر است و آن را بر اساس رنگ و طرح می توان قیمت گذاری کرد.

تفاوت ظاهر سنگ مرمریت با لایم استون

وقتی از نظر ظاهری به این دو نوع سنگ دقت کنید، لایم استون آ]کی تر بوده و عمدتا رنگ خاکستری، سفید و کرم روشن را دارا می باشد. سنگ های مرمریت فشار و گرمای بیشتری نسبت به لایم استون داشته و در رنگهای متنوعی نیز یافت می شوند.

تراکم و دوام سنگ لایم استون در مقابل سنگ مرمریت

از آنجایی که لایم استون سنگی آهکی است، کمی نرم تر و سستر و به نسبت تخلخل بیشتری نسبت به مرمریت دارد. به دلیل گرما و فشار بیشتری که از سنگ های مرمریت عبور کرده، به نسبت از تراکم بیشتری برخوردار بوده و به موازات آن نیز مقاومت بالاتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *