مقالات

تفاوت سنگ تراورتن عباس آباد با تراورتن دره بخاری

در بین سنگ های تراورتن موجود در بازار، میتوان برندهای عباس آباد و دره بخاری را جز بهترین و لوکس ترین سنگ های تراورتن در بازار سنگ ایران به شمار آورد که علاوه بر بازار داخلی، در بازارهای بین المللی نیز سرشناس هستند. در این مقاله قصد داریم بررسی از تفاوت های سنگ تراورتن دره بخاری با تراورتن عباس آباد داشته باشیم. تا انتها ای مقاله از وب سایت ایران نیاز، با ما همراه باشید.

تراورتن عباس آباد دارای زمینه رنگ سفید و کرم است اما عمده رنگ آن سفید رنگ است. معادن آن در محلات قرار گرفته ولی با توجه به تعداد بالا کارخانه های سنگبری واقع در اصفهان، خرید تراورتن عباس آباد در اصفهان، به صرفه تر است. معدن سنگ دره بخاری نیز در محلات قرار گرفته و زمینه رنگ آن کرم است اما درصد کمی از سورت های آن دارای زمینه رنگ سفید است. تراورتن کرم دره بخاری جز بهترین سنگ های تراورتن در ایران از نظر استانداردهای مهندسی است.

تفاوت سنگ دره بخاری و عباس آباد چیست؟

وقتی به مشخصات این دو سنگ از نظر کیفی نگاه می کنیم، تفاوت آنچنانی نمی توان یافت زیرا هر دو سنگ در محلات استخراج می شوند و جز بهترین سنگ های تراورتن بازار به شمار می آیند. از مهمترین تفاوت های آن ها می توان به لیست زیر اشاره کرد که عبارت اند از:

  • وزن مخصوص تراورتن عباس آباد به نسبت کمی بیشتر است.
  • مقاومت سایشی تراورتن دره بخاری کمی بیشتر است.
  • مقاومت فشاری تراورتن عباس آباد بیشتر است.
  • جذب آب سنگ دره بخاری از سنگ عباس آباد کمتر است.
  • تراورتن دره بخاری به صورت بیموج تولید می شود اما سنگ عباس آباد هم به صورت موجدار و هم به صورت بیموج تولید می شود.
  • تعداد سورت های تراورتن عباس آباد به نسبت بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *