مقالات

نحوه تمیز کردن هود آشپزخانه

تمیز کردن هود آشپزخانه

هود آشپزخانه در معرض مستقیم چربی،لکه و بی غذا قرار دارد و به همین دلیل نیاز به تمیز کاری و شستشو مداوم دارد. در منابع متعددی به بررسی نحوه تمیزکاری هود آشپزخانه پرداخته و ما در این بخش قصد داریم تا چکیده ای از این منابع را برای شما جمع آوری کنیم تا بدین وسیله گامی در جهت بهبود راندمان هودآشپزخانه ، خانه های ایرانی برداخشته باشیم. از شما دعوت می کنیم از فروشگاه وب سایت نیز بازدید نمائید.

انواع روش های تمیز کاری هود آشپزخانه

آشپزخانه جز آن مکان هایی در خانه است که باید مداوم مورد شستشو قرار گیرد و تمام بخش ها به راحتی توسط اعضای خانه انجام می شود،اما آن وسیله ای که تا حدودی چربی زدایی آن و پاک کردن لکه های سطح تا حدودی سخت است،هودآشپزخانه است. به شما توصیه می کنیم در بازه های زمانی کوتاه اقدام به تمیز کردن هود اشپزخانه بپردازید،زیرا بدین وسیله از رشد میکروب و باکتری جلوگیری می کنید و علاوه بر آن،چربی زدایی هود آسان تر صورت می گیرد. یک سری روش توسط منابع مرتبط پیشنهاد شده که ما چندتا از آن ها را برای شما لیست خواهیم کرد.

تمیز کردن هودآشپزخانه با استفاده از سرکه

همه ما سرکه را به عنوان یک مایع ضدعفونی کننده می شناسیم و به عنوان یکی از قوی ترین عاملهای پاک کننده چربی سطح هود نیز به شمار می آید. برای این کار،ابتدا مقداری سرکه و آب را در شیشه پاک کن ریخته و سپس بر روی سطح هود پخش کنید و بعد از سپری شدن چند دقیقه،با استفاده از یک دستمال، شروع بع پاک کردن کنید. توجه داشته باشید که دستمال مورد استفاده، ضخیم و زبر نباشد تا سطح هود دچار خش نشود.

تمیز کردن هود آشپزخانه با جوش شیرین

بر خلاف سرکه،از جوش شیرین به دو صورت می توان استفاده کرد. شما می توانید آن را با آب حل کرده و در شیشه پاک کن ریخته و سپس بر روی سطح پاشیده و اقدام به پاک کردن سطوح کنید یا این که آنرا به صورت خمیری در آورید و با استفاده از یک مسواک بر روی بدنه مالیده و سپس اقدام به تمیز کردن آن کنید.

تمیز کردن هود آشپزخانه با استفاده از مواد شوینده

این روش از حالت سنتی به صنعتی تبدیل می شود. تمیز کنده مخصوص هود را خریداری و پس از اسپری کردن آن بر روی سطوح،با پارچه تمیز کنید. آنچه در منابع اشاره گردیده مرتبط به درجه مواد تمیز کننده هود است و اگر درصد چربی سطح زیاد باشد شما باید از تمیز کننده قوی استفاده کنید و حتما از دستکش استفاده کنید تا دستتان دچار آسیب نشود.

در پایان لازم است به این نکته اشاره ای داشته باشیم که هر گونه بی دقتی در تمیزکاری هودآشپزخانه می تواند خسارت مالی زیادی به شما وارد کند،پس با نهایت دقت به تمیز کردن آن پرداخته و در برنامه خود،تمیز کردن در فواصل زمانی کوتاه را قرار دهید. از محصولات ایران نیاز در بخش فروشگاه دیدن کنید و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *