مقالات

براق و شسشتو کردن نما آجر نسوز

تصویر براق کردن نما آجر نسوز

با افزایش نماهای ساختمان با آجر نسوز، نیاز به براقیت آجر نسوز نیز بیشتر شده است. در این محتوا قصد داریم تعدادی از روشهای کاربردی در جهت شستشو نما آجرنسوز را به شما ارائئه دهیم. پس اگر شما صاحب یک ساختمان با چنین نمایی هستید و براقیت آجرنسوزهای مورد استفاده در آن برای شما یک چالش است، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با وب سایت ایران نیاز همراه باشید.

انواع روش های شستشو و براقیت نمای آجر نسوز

با بررسی های صورت گرفته از منابع مختلف، لیستی از روش های کاربردی برای شما لیست کرده ایم که عبارت اند از:

  • تمیز کردن با سمباده: این روش بسیار ساده و کم هزینه است. بر روی نما آب پاشیده و بلافاصله با یک سمباده شروع به پاک کردن نما کنید.
  • استفاده از نانو یا رزین: این روش هزینه بر است. نانو یا رزین، موادهای شیمیایی هستند. نقش عایق سطح بین نما شما و جرم و کثیفی است. به نظر ما، پس از اینکه شما نما را به صورت کامل نانو یا رزین کردید، به مرور زمان بر اثر بارش باران، آلودگی های سطحی که بر روی این مواد نشسته اند، پاک خواهد شد.
  • شستشو با محلول: برای این روش شما به محلول سفید کننده و یک فرچه بزرگ نیاز دارید.
  • تمیز کردن با واتر جت: شستشو با دستگاه واتر جت یکی از متداولترین روش هاست.
  • تمیز کردن با بخار آب: تمیز کردن با دستگاه بخار آب و البته کمی آب صابون، می تواند تاثیر خوبی در براقیت نما ساختمان شما داشته باشد.
  • شستشو با اسید رقیق: استفاده از این روش برای نماهایی بیشتر کاربردی است که دچار شوره شده است و با آب تمیز نشده است.
  • شستشو با محلول کلر: این روش عمدتا در مناطق شرجی و شمالی کشور استفاده می شود، زیرا رطوبت زیاد در این مناطق موجب جذب جبلک می شود. محلول کلر با آب و پاشیدن آن به نما، راهکار تمیز کردن و براقیت آن است.

در این مقاله سعی کردیم تعدادی از روش های پرکاربرد در تمیز کردن و براقیت نماهای آجرنسوز ارائه دهیم. به غیر از روش های ذکر شده، راهکارهای دیگر نیز وجود دارد و در صورتی که شما از روشی استفاده کرده اید که در این مقاله اشاره نشد، برای ما ارسال کنید تا به آرشیو این محتوا اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *