مقالات

انواع آجر برای دیوار چینی

انواع آجر دیوار

یکی از کاربردی ترین متریال در صنعت ساختمان سازی ایران،آجر است که از گذشته آن را جهت دیوار چینی شناخته اند و به همین دلیل ما در این بخش قصد داریم معرفی از انواع آجر مورد استفاده در دیوار چینی برای شما داشته باشیم. به صورت کلی انواع آجرهای کاربردی در این بخش را می توان به مواردی از قبیل ماشینی،ماشینی توپر،سوراحدار و سفالی دسته بندی کرد.

دیوار به عنوان جز اصلی اسکلت یک ساختمان و البته در این بین پارامترهای زیادی بر استحکام بیشتر ان تاثیرگذار است، به همین دلیل توجه به انتخاب بهترین آجر جهت دیوار چینی بسیار حائز اهیمت بوده و سعی کنید قیمت آجر پایین تر را ملاک انتخاب خود قرار ندهید و البته داشتن انتخاب صحیح نیازمند شناخت کامل شما نسبت به تمامی آجرهای موجود در بازار جهت کاربری در این بخش از ساختمان است و در این محتوا از وب سایت ایران نیاز قصد داریم بررسی کلی داشته باشیم،پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع آجر دیوار

در پاراگراف نخست به صورت کلی اشاره ای به دسته اصلی مورد استفاده در آجر چینی داشتیم و در این پاراگراف قصد داریم تا به صورت جزئی تر به تنوع آنها بپردازیم و عبارت اند از:

  • آجر فشاری: از این آجر عمدتا برای دیوارهای باربر استفاده می شود و با دست قالب گیری شده و جهت پخت نیز به کوره های آجرپزی انتقال داده می شوند. از مقاومت فشاری بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل کاربرد آ علاوه بر دیوار چینی نوع باربر،در طاق زنی نیز استفاده می شود. وزن آن به صورت میانگین 2.5 کیلوگرم است و به همین دلیل جهت کاهش وزن سازه از آن کمتر در دیوارهای جداکننده استفاده می شود.جهت مشاهده جزئیات بیشتر به همراه قیمت آجر فشاری، به بخش مربوطه مراجعه کنید.
  • آجر لفتون: از ان در بازار با نام آجر 10 سوراخه نیز نام برده می شود و دارای بازه رنگ زرد  وقرمز است. با توجه به سوراخ هایی که در آن قرار گرفته موجب عبور ملات از سوراخ ها و چسبیدن به آجرهای دیگر شده و خاصیت بتون را فراهم ساخته و از آن جهت دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • آجر سفال: یکی از پرکاربردترین نوع آجرها در دیوار چینی سازه های جدید ساختمانی و به خصوص شهرهای بزرگ است. به دلیل وزن سبکی که دارد موجب شده عمدتا از آن برای دیوارهی جداکننده مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین آجر برای دیوار چینی

به طور کلی دیوارها را می توان به سه دسته تقسیم کرد: دیوار محوطه،دیوار باربر و دیوار جداکننده، البته به این نکته اشاره کنیم که این دسته بندی کاملا سلیقه ای بوده و توسط تیم ایران نیاز صورت گرفته است.بهترین آجر جهت دیوارچینی دیوار باربر،آجری است که در مرحله نخست از مقاومت فشاری بالایی برخوردار باشد و همچنین ماندگاری و دوام بالایی داشته باشد وساختار آن به گونه ای باشد که قابلیت پیاده سازی عایق صوتی و حرارتی را داشته باشد و برای نمونه می توان به اجرسفال فوم دار اشاره کرد. بهترین آجر برای دیوار چینی دیوارهای محوطه نیز باید به گونه ای باشده که استحکام دیوار را فراهم کند و بهترین گزینه از نظر ما آجرهای لفتون است زیرا سوراخ های موجود در آن موجب می شود تا دیوار پیاده سازی شده خاصیت بتونی داشته باشد و به دلیل اینکه اطراف اجر لفتون صاف و از ترکیب رنگ خوبی برخوردار است،دیگر نیاز به تحمیل هزینه بیشتر برای نما چینی دیوار نیست.

نکته پایانی: انتخاب بهترین اجر برای دیوار در مرحله نخست نیازمند تعیین کاربری دیوار و سپس شناخت شما نسبت به انواع اجرهای موجود است. البته در این محتوا ما سعی کردیم تا حد امکان این تنوع را در یک جا قرار دهیم اما مدل های دیگری نیز وجود دارد که می توانید با مراجعه به فروشگاه ایران نیاز از آنها دیدن نمائید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به همراه لیست قیمت با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *