مقالات

بهترین آجر برای ساختمان

بهترین آجر ساختمان

یکی از اصلی ترین چالشها و سوالات خریداران مربوط به جستجو بهترین آجر ساختمان بوده و باید در ابتدا به این نکته اشاره کرد که این عبارت بسیار کلی است و نیاز است به بخش ریزتر تقسیم شود و ما نیز قصد داریم تا حد امکان بر اساس نوع کاربری به معرفی بهترین آجر برای ساختمان بپردازیم،پس تا نتها با ما همراه باشید.

آجرها بر اساس ابعاد و نوع،کاربری های متفاوتی دارند و از آن ها می توان به عنوان کفپوش ،دیوارچینی و نماکاری استفاده کرد. البته این یک مزیت است زیرا داشتن تنوع بالا از نظر نوع،رنگ،طرح و ابعاد موجب شده تا سلیقه های متعددی را پوشش دهد و با اختلاف می توان آجر را به عنوان کاربردی ترین مصالح ساختمانی در ایران به شمار آورد. اکنون سراغ اصل محتوا خواهیم رفت و دسته بندی بهترین نوع اجر را بر اساس کاربری قرار می دهیم.باید بدانید که قیمت آجر بر اساس نوع کاربری متفاوت است و این فاکتور مهمترین عامل تاثیرگذار در انتخاب خرید و قیمت گذاری آجرها است و متناسب با هر نوع کاربری،خصوصیات و ویژگی های وجود دارد که باید به صورت کامل و ویژه تر به آنها پرداخت.

انتخاب بهترین آجر در ساختمان

اساس دسته بندی را بر اساس نوع کاربری در دیوار چینی ،نما کاری و کفپوش قرار می دهیم و البته سعی می کنیم در هر بخش معرفی مختصر و کوتاه از تنوع نوع های موجود در بازار برای شما داشته باشیم.

بهترین آجر برای دیوار چینی و دیوار باربر

منظور از دیوار چینی بر می گردد به دیوارهای باربر و البته با توجه به تغییر سبک معماری دیگر کمتر از دیوارهای باربر استفاده می شود. در این نوع ساختمان ها،دیوار به عنوان المان اصلی برای استحکام و استقامت آن ساختمان به شمار می آید و به همین دلیل شما باید به فاکتورهای مقاومت فشاری،ضربه و چسبندگی به ملات توجه ویژه ای داشته باشید. برای نمونه می توان به اجر لفتون اشاره کرد که با داشتن سوراخ های تعبیه شده موجب می شود تا سیمان به خوبی از بین آنها عبور و به همدیگر چسبیده و حالت بتونی به وجود آورد و علاوه بر آن نیز از وزن کمتری نیز برخوردار هستند که موجب کاهش وزن سازه خواهد شد و عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی نیز می باشد.

بهترین آجر برای دیوار جداکننده

در معماری جدید دیگر کاربری دیوار از باربر به جداکننده تغییر یافته و نیاز است تا دیوار عمدتا نقش عایق را داشته و وزن بسیار کمتری نیز داشته باشد. با بررسی های میدانی که توسط تیم ایران نیاز صورت گرفت،آجر انتخابی باید قابلیت فوم گذاری داشته باشد،سبک باشد،سوراخ داشته باشد و از بهترین خاک تولید شده باشد که در این مورد آجر سفال را به شما پیشنهاد می کنیم.

در ادامه سعی خواهیم کرد بررسی از بهترین آجر برای نما و کفپوش داشته باشیم. گروه ایران نیاز با داشتن شعبه فعال در منطقه صنعتی دولت آباد اصفهان،آمادگی دارد خدمات خود را به صورت مستقیم به شما خریداران ارائه دهد و شما می توانید جهت دریافت قیمت آجر در شهر تهران و سایر شهرهای ایران با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *