مقالات

انواع سنگ لایم استون

انواع سنگ لایم استون

به مانند سایر سنگ های ساختمانی، برای لایم استون نیز معادن متعددی در سراسر کشور فعال هستند و ما در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع لایم استون موجود در بازار بر اساس برند معادن بپردازیم. در این بخش سعی می کنیم به صورت تیتروار خصوصیات آنها را بیان کنیم. شایان ذکر است که در بازار به لایم استون، سنگ ترامیت هم گفته میشود.

انواع سنگ ترامیت

سنگ لایم استون از دسته سنگ های آهکی است و درصد آهک بالا آن موجب شده تا جذب آب بالایی داشته باشد و اکثر آنها نیز دارای زمینه رنگ سفید و کرم روشن هستند. تراکم پایین در اکثر آنها مشهود است، اما تعداد محدودی از آنها به نسبت متراکم هستند که موجب شده کاربری آنها در نمای بیرونی ساختمان مطرح باشد. از انواع سنگ های ترامیت موجود در بازار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لایم استون مرودشت: به آن ترامیت مرودشت نیز گفته میشود. خصوصیات آن عبارت است از: تراکم بالا، رنگ سفید و کاربرد در نمای بیرون و داخل ساختمان. معدن این سنگ در مرودشت شیراز قرار دارد.
  • لایم استون اسلام آباد: خصوصیات آن عبارت است از: زمینه رنگ مایل به کرم روشن، درصد جذب آب بالا، تراکم کم و قابلیت استفاده در نمای داخل ساختمان. معدن این ترامیت در کرمانشاه قرار دارد.
  • لایم استون کوه سفید قم: معدن این ترامیت همانطور که از برندش مشخص است در قم قرار دارد.
  • لایم استون گوهره: معدن این ترامیت در لرستان واقع شده است.

لیست ارائه شده تنها بخشی از معادن فعالی بود که در زمینه استخراج ترامیت فعالیت دارند و همانطور که در پاراگراف ابتدایی نیز اشاره کردیم، در اکثر مناطق ایران می توان معادنی را یافت که در زمینه استخراج ترامیت فعالیت دارند. به صورت تیتروار میتوان از معادن سمیرم، خوروبیابانک، شیراز و یزد نام برد.

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت تیتروار، انواع سنگ های لایمستون موجود در ایران را نام ببریم تا بدیم .سیله شما به عنوان خریدار، با تنوع این سنگ آشنا شوید. گروه ایران نیاز واقع در منطقه صنعتی دولتی آباد اصفهان، آمادگی دارد خدمات خود را به صورت آنلاین و حضوری در زمینه خرید و فروش انواع سنگ ساختمانی، به شما خریداران در سراسر ایران ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *